Періодонтит

Періодонтит – запалення кореневої оболонки зубів і прилеглих до неї тканин. Зазвичай є наслідком карієсу зубів і виникає при проникненні інфекції з кореневого каналу через отвір на верхівці кореня. Може розвинутися також внаслідок часто повторюється травми зуба (наприклад, звичка покусувати тверді предмети – мундштук трубки, олівець і т.п. або професійні навички – перекушування нитки, захоплення зубами цвяхів та ін.).

Розрізняють гострий і хронічний періодонтит. Гострий періодонтит проявляється різкими болями в області зуба, що посилюються при дотику до нього; нерідко припухає ясна, губа або щока, зуб стає рухомим, збільшені підщелепні лімфатичні вузли – хворобливими, іноді підвищується температура тіла.

Процес може ускладнитися остеомієлітом щелепи, гнійним запаленням м’яких тканин обличчя і шиї, гострим сепсисом. При хронічному періодонтит зазвичай відзначаються відчуття незручності при їжі, неприємний запах з рота, іноді – свищі на яснах і шкірі особи. Хронічний періодонтит може призвести до утворення кісти щелепи. Періодонтит може служити джерелом стрептококової сенсибілізації організму.

Лікування звичайно консервативне, що завершується пломбуванням кореневих каналів; нерідко видалення зуба; при утворенні гнійника – його розтин; при виражених загальних явищах – антибіотики.

Поділитись у соціальних мережах
Стоматологічний інформатор
Додати коментар