Шинування зубів

Шинування зубів – один з методів лікування захворювань пародонту, що дозволяє знизити ймовірність випадання (видалення) зубів. Основне показання до шинування в ортопедичній практиці – наявність патологічної рухливості зубів.
Шинування зубів.
Шинування бажано і для попередження повторного запалення в тканинах пародонта після лікування за наявності хронічного пародонтиту. Шини можуть бути знімними і нес’емнимі.С’емние шини можуть встановлюватися і за відсутності деяких зубів, створюють хороші умови для гігієни порожнини рота, проведення при необхідності терапії та хірургічного лікування. До переваг незнімних шин відносять профілактику перевантажень пародонту в будь-якому напрямку впливу, чого не дають знімні протези. Вибір типу шини залежить від безлічі параметрів і без знання патогенезу захворювання, а також біомеханічних принципів шинування ефективність лікування буде мінімальною.
До свідчень для застосування шінірующіх конструкцій будь-якого типу відносять: Особливості захворювання пародонту гігієна порожнини рота, наявність зубних відкладень Кровоточивість ясен, рухливість зубів вираженість зубоясенних кишень і ступінь оголення коренів особливості розташування зубів, ступінь їх зміщення (деформація зубних рядів) Для аналізу цих параметрів застосовують дані рентгенографії та інших додаткових методів дослідження. При початковій стадії захворювання пародонту і відсутності виражених уражень (дистрофії) тканин можна обійтися без шинування.

Поділитись у соціальних мережах
Стоматологічний інформатор
Додати коментар