Пародонтологія

Пародонтологія – розділ стоматології, предметом вивчення, лікування і профілактики якого є околозубние тканини (пародонт) і їх патології. До пародонту відносять всі органи і тканини, які розміщені навколо зуба – ясна, кісткова тканина, в якій розташований корінь зуба і зв’язковий апарат зуба. Найбільш зустрічаються захворюваннями в пародонтології є гінгівіт, пародонтоз і пародонтит.

Найбільш поширеним захворюванням в стоматології на сьогоднішній день є пародонтит. Це захворювання, при якому відзначається запалення навколишніх тканин зуба. Але вся серйозність даної патології полягає в тому, що можлива втрата зубів, іноді навіть здорових при поширенні запального процесу на навколишнє кістка зуба.
На сьогоднішній день пародонтологічний захворюваннями страждає кожна друга людина.
Пародонтити по тяжкості перебігу поділяють на три ступені: легка, середня і важка. При легкому ступені пацієнти відзначають неприємний запах з рота, свербіння в яснах і з’явилися між зубом і яснами щілиновидні простору, звані пародонтальних кишенях. При середньої тяжкості з’являються сильні болі в уражених зубах і яснах, між зубом і яснами кишені поглиблюються і з’являються вже кісткові кишені. У цій стадії патологічного процесу загальний стан хворого погіршується і може розвинутися така тяжка інтоксикація організму як хрониосепсис.

При тяжкого ступеня захворювання зуби дуже сильно розхитуються, що може привести до їх повного випадання. Причинами виникнення цього захворювання можуть бути неправильний прикус, зубний камінь, неякісне протезування зубів.

Успіх терапії в значній мірі залежить від своєчасного звернення до фахівця при перших з’явилися симптоми, таких як неприємний запах з рота, кровоточивість, припухлість ясен, покриття зубів темним нальотом.

Поділитись у соціальних мережах
Стоматологічний інформатор
Додати коментар