Мікропротезування

Мікропротезування
Мікропротезування. Почнемо з відновлення зруйнованих карієсом зубів. Що зазвичай пропонують лікарі? У 90% випадків пломбу. Відновлення зубів зруйнованих карієсом світлоотверждаємимі пломбувальні матеріали останнього покоління хороший спосіб лікування, якщо ви хочете отримати швидкий результат.Напрімер, завтра ви виходите заміж, а сьогодні зламався передній зуб. Але якщо ви хочете отримати надійний, гарантований результат, а не просто викинути гроші на вітер, то варто задуматися. В принципі з деяких матеріалів можна виліпити на останньому корені повністю зуб. Все питання в надійності. Але для деяких випадків є спосіб краще. Це спосіб відновлення зубів, яким користуються практично всі стоматологи за межами колишнього СРСР. У всьому світі, за винятком слаборозвинених країн, а ми не хочемо, щоб нас до них відносили, при руйнуванні зуба більш ніж на 30%, його відновлюють за допомогою мікропротезів. Мікропротезування, це підрозділ стоматології, який займається відновленням зруйнованих зубів. У своїй практиці лікарі, які займаються Мікропротезування використовують самі передові технології і матеріали. Основним способом відновлення зруйнованих зубів при Мікропротезування, є виготовлення керамічних вкладок.
Відмінності між вкладкою і пломбою.

До мікропротези відносяться вкладки, які за допомогою спеціальних цементів фіксіруються в порожнині зуба (Inlay), або накладки, що встановлюються на збережені стінки зуба (Onlay).

Точність. Згадаймо, як нам ставлять пломбу. Спочатку накладають матеріал, в складних випадках це може тривати годинами. Потім просять закрити рот, і якщо заважає, починають сточувати, то, що поклали. Відразу накладати матеріал з урахуванням зубів протилежної щелепи не представляється можливим. В результаті, точного співвідношення між буграми і фісурами (улоговинки між буграми на зубі) зубів верхньої і нижньої щелеп не відбувається. Але тільки точне відновлення цього співвідношення дозволяє повернути не тільки красу зубу, але і його функцію. Зуби будуть повноцінно жувати, лише коли є контакт між горбами і фісурами протилежних зубів. Якщо пломба плоска, то жувальна ефективність такого зуба знижена. Якщо таких пломб десять, то ефективність жування знижується на 30-50%. Такі пломби мнуть, тиснуть їжу, а не розтирають її. Іноді пацієнт це помічає, іноді немає. При такому стані, дуже часто через деякий час, у пацієнтів виникають проблеми з жуванням. Страждає жувальна мускулатура, виникає деформація в суглобах, які відповідають за рух нижньої щелепи і жування. Починається підвищений знос здорових зубів, так звана патологічна стертість. Ваші зуби втрачають колишню висоту і міцність. Посмішка набуває старечі обриси. Для виправлення наслідків такого горе лікування доводиться іноді змінювати співвідношення між зубами, підвищувати їх висоту, для того, що б повернути їм первозданний вигляд. Часто це вимагає великих тимчасових і матеріальних витрат. Виберіть робить технік в лабораторії. У нього 2 гіпсових моделі щелеп (верхня і нижня точні копії щелеп пацієнта). Він може дивитися на зуби з будь-якого боку (навіть зсередини, що неможливо при роботі в роті). Він змикає і розмикає ці моделі, імітуючи жувальні рухи багато разів. Виходить вкладка, точно відновлює Фіссурний-бугорковий контакт між зубами верхньої та нижньої щелепи. За кольором, вкладка підбирається, відповідно кольору зубів пацієнта, при цьому існує можливість за допомогою спеціальних фарб повністю відтворити індивідуальні особливості зуба пацієнта. Відновленому вкладкою зубу на 100% повертається функція а отже і краса. Виберіть, чи Inlay, можуть встановлюватися для більш естетичною реставрації як молярів, так і іклів і премоляров.Оні іспользуються в тому випадку, коли необхідно відновити дефекти, розташовані в зоні фиссур і / або бічних поверхонь при збереженні горбів коронкової частини зуба. Як правило, ці вкладки невеликого розміру і дуже еффектівни.После препарування збережено більшу кількість здорових тканин емалі та дентину. Накладки, або Onlay, виготовляються для відновлення одного і більше горбів на жувальній поверхні коронкової частини зуба.
Матеріал. Для пломби йде композитний матеріал світлового відкидання. На ці матеріали теоретично можлива алергічна реакція. Це пов’язано з тим, що при полімеризації матеріалу, завжди залишається якась кількість мономера не вступив в реакцію. Найдорожча фотополімерна пломба згодом, починає вступати в реакцію з оточуючими рідинами, це слина. тканинна рідина, кров і т. д.Через деякий час починається »старіння пломби» вона змінює свій колір, прозорість, стає шорсткою, може з’являться неприємний запах пластмаси. Чим дорожче матеріал, який використовується для пломби, тим пізніше починається процес старіння. Композитний матеріал більш м’який, у нього большій коефіцієнт пружності, що в свою чергу негативно впливає на довговічність пломби. Єси ваш зуб сильно зруйнований, фактично від нього залишилися тільки стіни, то відновлення його з фотополімера не тільки не бажано, а й небезпечно. Через високу пружності. Ваша пломба через деякий час може привести до розколу коронки зуба. Гарне, якщо при цьому буде зруйнована тільки коронка, тоді є шанс відновити ваш зуб за допомогою штифта і штучної коронки, а якщо станеться тріщина кореня, то зуб підлягає видаленню! Отже, при відновленні великих порожнин фотополімерними пломбами є шанс втратити зуб назавжди. Матеріал який використовується для вкладок, називається керомерам. Це молода група матеріалів. Проводиться різними фірмами. У різних виробників має різний склад. Я для своєї роботи використовую кращу систему для виготовлення вкладок і безметаллових конструкцій. Це американська система Sculpture FibreKor. На 80% це кераміка на 20% композит. Вкладка виходить монолітною, вона більш тверда тому отверждается не у роті, а в лабораторії. Значить, її можна з більшою переважно застосовувати на великі дефекти зубів. Я для себе виробив таке правило. Якщо руйнування в зубі до 50% то можна сміливо ставити пломбу, не боячись відколів. Пломба простоїть довгі роки. Якщо від 50% до 80% то я рекомендую вкладку. Якщо більше 80% то може виникнути потреба робити коронку. Або треба робити особливу вкладку зі штифтом.
Можливості. Використання системи Sculpture FibreKor дає практично необмежені можливості при відновленні окремих зубів і Мікропротезування. Можна сказати так: вкладку можна зробити скрізь, де можна зробити пломбу. (І це буде більш надійно і красиво). Але є ситуації, коли вкладка просто необхідна. Я приведу один найпростіший приклад. Керамічні вкладки довговічне естетичне рішення висока стабільність кольору і форми чудовий оптичний ефект складна технологія Припустимо, що нам потрібно відновити восьмий верхній зуб, пошкоджений карієсом. До цього зуба буває дуже складно підібратися внаслідок анатомії, а якщо ще й рот маленький, то якісного доступу не вийти. Немає доступу, немає якісно виконаної роботи. Що відбувається, сумлінну доктор намагається зробити добре; два з половиною години розтягує рот пацієнту весь час примовляючи «Ширше, будь ласка!». Пацієнт втомлюється, лікар втомлюється, а робота виходить неякісною. Але є спосіб краще. Передати роботу по виготовленню вкладки техніку. У лабораторії у нього не рот, а його модель. Працювати він з нею може скільки буде потрібно, хоч цілий день, не боячись, що пацієнт втомиться. Перший це зуб або останній для техніка значення не має, доступ у нього вільний з усіх боків. Лікарю залишається поставити вкладку в зуб, що набагато простіше. Якість можна гарантувати. Можна не боятися, що десь залишилися порожнечі, десь нависають краю (до речі, що нависають краю пломб це дуже небезпечно, через них може розвинутися запалення ясен). Cerec-технологія-відновлення зубів за допомогою безметалловой кераміки «прискорений» процес зняття оптичного відбитка за допомогою інтраоральної камери (CAD / CAM) комп’ютерне моделювання апарат Cerec з комп’ютерним управлінням за лічені хвилини виточує вкладку зі спеціального керамічного блоку
Тимчасові витрати. Підготовка зуба під вкладку або пломбу займає практично однаковий час. Далі йде постановка пломби. Невелике застереження: якщо робити високо естетичну пломбу з пошарово накладених матеріалів імітують природні тканини зуба (дентин, емаль) то по часу це займе мінімум хвилин 30. Якщо говорити про складні реставраціях то вони можуть тривати годинами. Пацієнту буває дуже складно вилежатися стільки часу в кріслі, навіть якщо робити перерви (при складних реставраціях перерви не завжди можливі). Для деяких пацієнтів це просто неможливо. Якщо робити вкладку, то знімаються зліпки. Це 10-15 хвилин. Ставляться тимчасові пломби. Це ще 5 хвилин. Пацієнт йде. Через кілька днів пацієнтові ставиться готова вкладка. Постановка її займає 20 хвилин, іноді менше. Отже, на вкладку потрібно 2 візиту. Це звичайно мінус. Але зате на одному зліпку може відбитися хоч десять вкладок. Час на зняття зліпка не збільшиться. А пломби доведеться кожну робити якийсь кількість часу, якщо мова йде про 10 зубах, то знадобитися кілька візитів. Виберіть ставляться в наступне відвідування. На постановку 10-ти вкладок піде 3 години, що в будь-якому випадку менше за часом, ніж на постановку 10-ти пломб. Я познайомив вас з тим, що таке вкладка, тепер же хочу розповісти про використання вкладок в протезуванні. Можна робити мостовидні протези з опорою на вкладки. Традиційним вважається виготовлення мостовидних протезів з опорою на коронки. Наприклад, у вас немає п’ятого верхнього зуба. Це помітно, вам це не подобатися і ви приходите до стоматолога. Він вам пропонує обточити четвертий і шостий здорові зуби, тобто фактично їх спотворити, зробити на них коронки, а на ці коронки підвісити штучний п’ятий. Деякі пропонують ще, і умертвити ці зуби. Такий план лікування завдасть великої, практично непоправної шкоди організму (бо нерв повернути назад в зуб не можна, опудало зуб завжди потребуватиме коронки), а все заради краси. Втрати зубної тканини при обточуванні зуба складають більше 50%. (Це при щадить обточуванні, виконаної професіоналом). Але є спосіб краще. На опорні зуби робляться не коронки, а вкладки, на яких підвішується штучний зуб. Я роблю такі конструкції тільки з керомерам Sculpture FibreKor. Зубної тканини при підготовці зубів під вкладку втрачається всього 10%. Зуби в 100% випадків залишаються живі. Реставрація безметалловая, що краще ніж, наприклад металокераміка. Виглядає робота природніше. Якщо на сусідніх з дефектом зубах стоять пломби, то взагалі немає потреби чіпати зуб. Знімається стара пломба, а на її місце робиться вкладка, яка є опорою для підвісного штучного зуба. Дотриманий основний медичний принцип «Не нашкодь!». Єдиний мінус подібних конструкцій, це те, що не можна робити мости великої протяжності, тобто якщо немає двох зубів, міст з опорою на вкладки я робити б побоявся.
Вініри переваги
вкрай незначна втрата твердих тканин зуба;
зуби з вініровимі накладками дуже схожі на натуральні
В даний час вініри користуються дуже високою популярністю у пацієнтів, які бажають мати гарну посмішку. Це облицювальні пластинки, які фіксуються безпосередньо на поверхні зубів для додання їм досконалої форми.Вініри мають товщину, порівнянну з яєчною шкаралупою, вони виготовляються індивідуально в зуботехнічних лабораторіях.

Показання:

• зуби мають неправильну форму і порушення забарвлення;
• зуби з невеликими сколами і нерівною поверхнею;
• зайве простір між зубами-як альтернатива ортодонтичного лікування залишився;
• зайве простір між зубами – після ортодонтичного лікування.
• неповні вініри
• найтонші пластинки;
• з кераміки або композиту;
• адний метод;
• фіксують на поверхні зубів.
• керамічні вініри
• відновлення форми;
• зуба оптимальний підбір кольору;
• усунення невеликих проміжків між зубами;
• маскування темного кольору зубів.

Поділитись у соціальних мережах
Стоматологічний інформатор
Додати коментар