Металокераміка

Що таке металокераміка?
Металокераміка нині, мабуть, найпопулярніший вид незнімного зубного протезування: вона найбільш
Переваги металокераміки:
• По-перше, використовуючи металокераміку можна домогтися повної відповідності штучних зубів натуральним як за зовнішнім виглядом, так і по функції.

• По-друге, металокерамічними штучними зубами можна відмінно (за умови їх правильного виготовлення) пережовувати їжу, так само як і своїми зубами, а в деяких випадках навіть краще.

• По-третє, на металокераміці в кілька разів менше осідає мікробна бляшка, ніж на своїх зубах або металі. Отже, металокерамічні зуби більш “гігієнічні”. Це особливо важливо пацієнтам з пародонтитом.

По-четверте – це довговічність. Металокераміка дуже точно одягається на зуб. Отже, між коронкою і зубом їжа і слина не потрапляють, карієс під коронкою не розвивається. В результаті коронка служить довше. На сьогоднішній день металокераміка сама довговічна конструкція з можливих в стоматології. Середній термін служби металокераміки на неблагородному сплаві 10-12 років. На золотоплатиновому сплаві 15 років і більше. Такий термін служби металокерамічної коронки можливий, тільки якщо вона зроблена особливим методом із застосуванням сучасних матеріалів і методик.

По-п’яте, за допомогою металокераміки можливо протезувати від простих до найскладніших деформацій зубощелепної системи з однаковим успіхом і довговічним прогнозом. І, нарешті, правильно зроблена металокерамічна коронка ніколи не викличе змін в яснах. Десна НЕ буде кровоточити, не змінить свій колір, не змінить контур. Якщо це не так, значить при виготовленні Вашої металокераміки не були враховані сучасні підходи до такого протезування.

Металокераміка – один з найпопулярніших видів незнімного протезування. Спочатку виготовляється металевий каркас, на який пошарово наноситься керамічна маса, а потім проводиться її випалення. При виготовленні металокерамічних конструкцій технік робить спеціальну розбірну модель, на якій і будуть створені всі найдрібніші анатомічні деталі майбутніх зубів – горбки, фісури і т.д., і врахована величина навантаження на кожен зуб.Такім чином, металокераміка або металокерамічні зубні коронки вдають із себе звичайну металеву коронку з керамічним облицюванням.

Цей вид протезування застосовується тоді, коли ступінь руйнування зуба настільки велика, що забезпечити міцність конструкції можна лише з використанням жорсткого, але в той же час легкого металевого литого каркаса. Металокерамічні коронки можна встановлювати і на передні, і на задні зуби.

Для виготовлення металокерамічної коронки, зубний технік спочатку робить металевий каркас, який точно відповідає контурам підготовленого до протезування зуба. Каркас – це найважливіша частина конструкції металокерамічної коронки, тому для досягнення максимальної якості він виготовляється з сплавів благородних металів (золото і платина, золото і паладій) або з титанових сплавів.

Потім на металевий каркас пошарово наноситься фарфорове облицьовування. Причому відтінок порцеляни можна підібрати так, що він не буде відрізнятися від кольору інших зубів. Така коронка володіє високими естетичними властивостями – вона виглядає як справжній здоровий зуб і крім того, вона є досить міцною і довговічною.

Сучасні технології дозволяють добиватися будь-яких відтінків кольору такого покриття. Коронки з металокераміки володіють прекрасними естетичними якостями і в той же час досить міцні, щоб витримувати сильні навантаження.

У нaш час металокераміка використовуються і при протезуванні на імплантатах.

Поділитись у соціальних мережах
Стоматологічний інформатор
Додати коментар