Хірургічна стоматологія

Хірургічна стоматологія – розділ стоматології, практикуючий такі методи лікування як: операції по збереженню зубів, підсадка кісткової тканини, підготовка іімплантація зубів, а також різноманітні естетичні операції в пародонтології.

Хірургічна стоматологія в своїй практиці включає і видалення зубів. У випадках, коли лікування неефективне і видалення зуба неминуче, стоматолог-хірург професійно, швидко і без больових відчуттів видалить необхідний зуб. Можливо і видалення зубів мудрості, які неправильно виросли і заважають. Коли видаленням зуба займається професійний хірург-стоматолог, то виникнення всіляких ускладнень зводиться до мінімуму. Також хірурги проводять видалення кіст, розташованих на верхівці зуба.

Крім того, кожен фахівець хірургічної стоматології, перед тим як видалити зуб, проконсультує пацієнта на рахунок протезування або навіть імплантації на місці відсутнього зуба.

Завдяки високому рівню розвитку сучасної хірургічної стоматології, на сьогоднішній день з’явилася можливість збереження безнадійних зубів.

На даний момент хірургічна стоматологія тісно пов’язує свою практику з такими напрямками в медицині як естетична хірургія, ортодонтія, імплантологія. Тому все частіше хірурги-стоматологи співпрацюють з іншими фахівцями.

З кожним роком все більш затребуваними в хірургічній стоматології стають косметичні маніпуляції на яснах. Особливо часто проводяться такі методики як: гінгівопластика, Френулопластика, усунення рецесій ясен, Вестибулопластика, коригувальні маніпуляції альвеолярного відростка, видалення коронкової частини зуба.

Крім перерахованих вище методів лікування, хірургічна стоматологія займається підготовкою до імплантації щелепи. При нестандартному розміщенні гайморових пазух, атрофії або истончении кістки щелепи проводиться виправлення даної аномалії або нарощування зміненої кістки для встановлення імпланту.

Хірургічна стоматологія вивчає хірургічні аспекти захворювань органів порожнини рота, обличчя та шиї. Усупереч поширеній у народу думку, що хірурги-стоматологи тільки видаляють зуби і займаються імплантацією, вони виконують велику кількість різних маніпуляцій, що включають операції від видалення зубів до пластичних операцій.

Поділитись у соціальних мережах
Стоматологічний інформатор
Додати коментар