Бюгельні протези

Бюгельні протези
Справжнім проривом в зубопротезування стали бюгельні протези. Це знімні протези дуже високого експлуатаційного якості, надзвичайно комфортні і природні з точки зору пацієнта і складні, але довговічні і ефективні з точки зору стоматолога. Такі конструкції принципово відрізняються від інших знімних протезів – часткових пластмасових – тим, що під час жування навантаження розподілено на більшій площі ротової порожнини і власних зубів, а не тільки на яснах.

Конструкція бюгельного протеза вимагає високої точності, і тому перш, ніж протез буде виготовлений, проводиться велика кількість розрахунків. Така ретельність дозволяє виготовити те, що максимально полегшить людині життя, і навіть поліпшить її якість. Бюгельний протез складається з металевої дуги-каркаса. Саме до нього кріпляться всі інші елементи, будь то фіксатори або пластмасові основи з відновлюють зубної ряд окремими зубами. Матеріал для дуги являє собою високоміцний сплав різних, в тому числі, і шляхетних, металів. Незважаючи на використання металу, протез виходить в результаті дуже легким, майже непомітним навіть для самого пацієнта.

Кріплення таких протезів може здійснюватися за допомогою різних рішень, починаючи від аттачменті і кламерів, закінчуючи унікальними фіксують конструкціями, що підвищують комфорт використання бюгельних протезів.

Як правило, стоматологи рекомендують захищати коронками ті зуби, які служать опорою для протеза. Це дозволяє вберегти від надмірних навантажень і руйнування власні зуби пацієнта.

Один з поширених видів бугельних протезів – протези на телескопічних коронках. Одягання такого протеза нагадує розкладання підзорної труби. Будова цього різновиду протезів виглядає так: дві частини протеза, що складаються з металокерамічної коронки і металевого «ковпака», міцно зафіксованого на зубі.

Користуватися такими протезами можна і при наявності багатьох захворювань, в тому числі – рухливості зубів.

Протипоказань для застосування бюгельних протезів майже немає. Будь-пацієнт, який втратив кількох зубів, може повернути собі радість спілкування і красу посмішки, досить лише звернутися в стоматологічну поліклініку.

Поділитись у соціальних мережах
Стоматологічний інформатор
Додати коментар