Безметалова кераміка

Безметалова кераміка
Безметалова кераміка найбільш сучасний вид протезування, виконується з керамічної маси високої міцності без виготовлення металевого каркаса. Це забезпечує чудову естетику таких конструкцій.
Металеву кераміку використовують для виготовлення вінірів, коли обробляється лише передня поверхня зуба, вкладок (Інлей, онлей), які служать альтернативою пломб та є більш високоміцними, високоестетичні і коронок, про яких далі піде мова.

Безметалеві коронки, на відміну від металокерамічних, що мають в своїй основі металевий каркас, на який пошарово наноситься керамічна маса, цілком порцелянові. Це забезпечує їм чудову естетику, так як коефіцієнт заломлення світла кераміки рівний коефіцієнту заломлення здорового зуба. Досягається так званий «здоровий блиск» властивий емалі здорових зубів. При її виготовленні відтворюються всі анатомічні елементи зуба, що робить її повністю неотличимой від природних зубів не тільки для пацієнта, але і для висококваліфікованого фахівця -стоматолог. Тому безметалеві коронки ідеальні для відновлення фронтальної групи зубів (різці, ікла).
Ще одна позитивна риса безметалловой кераміки це те, що вона не викликає алергії і показана тим пацієнтам, які мають алергію на метали. Всупереч давно сформованій думці, про те, що порцелянові коронки дуже тендітні, відмінною рисою сучасної безметалловой кераміки, є її міцність. Досягається це за рахунок того, що в основу їх каркаса складають оксиди алюмінію або цирконію. Ці матеріали мають підвищену міцність і високі механічні властивості. Світлопроникність їх дорівнює світлопроникності природних зубів, до того ж існують, різні відтінки кераміки, тобто підбираються під колір саме Ваших зубів. Виготовлення таких каркасів проводиться за допомогою комп’ютерного моделювання. Етапи виготовлення: Після попередньої підготовки порожнини рота (гігієна, лікування, видалення, імплантація) переступають до протезування. Знімаються зліпки з необроблених зубів для виготовлення тимчасових пластмасових коронок. Зуби обробляються під безметалеві коронки, обробка не вимагає значного зняття зубних тканин, як під металокераміку, так як ці коронки мають меншу товщину. Потім знімаються зліпки для виготовлення моделей, за якими будуть виготовлені самі безметалеві конструкції. Разом з техніком підбирається колір майбутніх коронок, використовуючи спеціальну кольорову шкалу. Оброблені зуби покриваються тимчасовими коронками. Зліпки передаються в лабораторію, де за ним відливаються моделі. Моделі проходять цифрове сканування лазерним променем, потім проводять цифрове моделювання самого каркаса. Після цього дані передаються на спеціальний цифровий фрезерний верстат, де виробляють виточування каркаса з цільного блоку оксиду цирконію. Каркас приміряють в порожнині рота, після примірки технік виробляє пошарове нанесення керамічної маси, моделюючи форму зубів. Потім слід примірка вже готової конструкції, перевіряються оклюзійні взаємини, колір, форма. У разі схвалення пацієнтом конструкція фіксується на композиційний матеріал.

Але як і при будь-якому іншому лікуванні безметалловая кераміка має свої абсолютні та відносні протипоказання. Безметалова кераміка не встановлюється:

У пацієнтів з порушеннями прикусу. Коли здійснюється нерівномірне навантаження на окремі групи зубів.
При захворюваннях жувальних м’язів. – У дитячому та підлітковому віці до 17 років.
Для заміщення дефектів на жувальних зубах (мостовидні протези). Є відносним протипоказанням і вирішується індивідуально, залежно від клінічної ситуації.
Тому не слід забувати про те, що для кожного пацієнта в кожному конкретному випадку є свої показання для застосування того чи іншого ортопедичного лікування.

Поділитись у соціальних мережах
Стоматологічний інформатор
Додати коментар