Анестезія

Пройшли ті часи, коли лікарі проводили багато маніпуляції без анестезії, адже дослідження показали, що больовий поріг різний у всіх людей і те, що один терпить без проблем, у іншої людини викликає пекельний біль.
Сьогодні анестезія в стоматології своєму розпорядженні цілий арсенал засобів.
Перш за все, відходять у минуле бор-машини, один звук яких вже у кабінта стоматолога викликав переднепритомний стан. На зміну їм приходять лазерні апарати, що дозволяють безшумно і безболісно обробляти каріозну порожнину.
Фармацевтичні фірми розробили цілий комплекс безпечних стоматологічних анестетиків, які роблять стоматологію безболісною.
Залежно від обсягу необхідного лікування стоматолог вибирає вид анестезії, при цьому будь-яке його вздействіе виявляється безболісним.

Всі види анестезії поділяються на:

• Аплікаційну анестезію Для цієї мети застосовується спрей лідокаїну. Аплікаційна анестезія – це поверхневе знеболювання. Воно застосовується при знятті зубних відкладень, видаленні рухомих зубів, а також перед проведенням більш глибокого виду анестезії, щоб зняти неприємні відчуття від уколу.
• Інфільтраційну анестезію. Найчастіший вид знеболювання в стоматології, всім відома «заморозка» Інфільтраційну анестезію виконують ін’єкцією анестетика під слизову оболонку, окістя або внутрішньокісткової. Цей вид знеболювання застосовується при самих різних стоматологічних операціях – при лікуванні зубів і зубних каналів, операціях на пульпі зуба. Глибина і тривалість знеболювання достатні для будь-якого стоматологічного втручання протягом не менше 60 хвилин.
• Провідникову анестезію. При цьому виді знеболювання препарат підводять до гілок трійчастого нерва, при цьому знеболюючий ефект спостерігається в заданій області іннервації. Провідникова анестезія застосовується при оперативних втручаннях в області великих корінних зубів, при операціях на яснах і великих за обсягом втручань.
• Стволову анестезію. Стовбурові анестезія проводиться біля основи черепа для блокади гілок трійчастого нерва. Цей вид анестезії використовується в стаціонарі при оперативних втручаннях, при важкому больовому синдромі, невралгії, травмах.
Часто розчини анестетика змішуються з препаратами місцево звужуючими судини, це дозволяє зробити анестезію більш ефективної і запобігає всмоктуванню анестетика в загальний кровотік.

Поділитись у соціальних мережах
Стоматологічний інформатор
Додати коментар