Адгезивно-мостовидний протез

Адгезивно-мостовидний протез
Ця технологія відновлення відсутнього зуба без обточування сусідніх зубів стала доступною після появи в арсеналі лікарів-стоматологів скловолоконних матеріалів і завдяки сучасним композитам для естетичних реставрацій. При заміщенні одиночного дефекту зубного ряду традиційно існувало два підходи:

Облицювання двох сусідніх зубів і виготовлення мостовидного протеза на 3 одиниці (обточувати здорові зуби шкода);
Постановка імплантату і протезування одиночної коронкою. Імплантація на верхній щелепі часто ускладнена відсутністю обсягу кістки, тому виникає необхідність ряд операцій для відновлення оного. Крім того, імплантація має ряд протипоказань. І що не менш важливо, загальна вартість такого лікування не для всіх є прийнятною.
При виготовленні адгезивної-мостовидного протеза використовується скловолоконний штифт і, при необхідності, стрічка з стекловолоконного матеріалу для шинування зубів типу Ribbond / Shlint-it. На сусідніх зубах виконуються уступи, якщо в цих місцях стоять старі пломби, лікар не відчуває “докорів сумління” – і прибирає старі пломби з каріозною процесом.

Такий конструкцією не рекомендується заміщати жувальні зуби (але ми в нашій клініці виконуємо такі випадки і спостерігаємо кілька років), оскільки композит все-таки більш крихкий матеріал у порівнянні з металокерамікою. При моделюванні зуба необхідно враховувати його анатомічну форму, а також окклюзию з зубом-антагоністом. Якщо все зроблено правильно, така конструкція прослужить роки.

Переваги методики:

пацієнт відновлює відсутній зуб в одне відвідування;
вартість роботи приблизно вдвічі нижча за вартість мостовидного м / к протеза;
не вимагається депульпірування і обточування сусідніх зубів.
До сусіднім зубам, які залишаються живими, фіксується балка з стекловолоконного матеріалу. При естетичних реставраціях завжди застосовується захисна система “коффердам”, що виключає попадання вологи на робоче поле. На місці відсутнього зуба з естетичного композитного матеріалу “відтворений” новий. Процедура проводиться в одне відвідування і займає близько трьох годин.

Поділитись у соціальних мережах
Стоматологічний інформатор
Додати коментар