Гігієнічна чистка зубів знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань

На науковій конференції Американської асоціації кардіологів тайванські вчені озвучили результати нового дослідження, в якому представлені докази того, що професійна чистка зубів знижує ризик розвитку інфаркту та інсульту.
В ході дослідження вчені з Національного інституту охорони здоров’я Тайваню відібрали з бази даних тайваньських страхових компаній 100 000 чоловік, які на момент початку експерименту не мали в анамнезі зафіксовані випадки інфаркту або інсульту. Дослідники розділили випробовуваних на 2 групи. Перша група складалася з 51000 дорослих пацієнтів, яким була проведена щонайменше одна гігієнічна чистка зубів. Друга група включала 49000 випробовуваних, які жодного разу не зверталися до гігієніста за даною процедурою.
Протягом семи років вчені стежили за станом здоров’я всіх учасників дослідження. Проаналізувавши зібрані дані, вони прийшли до висновку, що випробовувані з першої групи мали меншу схильність до інфаркту (на 24%) та інсульту (на 13%) у порівнянні з іншими учасниками. «Більш сильний захист від кардіологічних захворювань спостерігається у пацієнтів, які відвідують гігієніста хоча б один раз на рік. Відомо, що професійна чистка зубів стримує зростання бактерій, що викликають інфекції, які провокують інфаркт або інсульт », – уклала доктор медичних наук Емілі Зу-Інь Чен (Emily Zu-Yin Chen), науковий співробітник відділення кардіології Госпіталю ветеранів в Тайвані.
Проте, тайванські вчені не враховували такі чинники ризику серцево-судинних захворювань, як наявність шкідливих звичок і надмірна вага. Однак їх висновки частково підтверджує дослідження шведських учених з Центру дослідження і розвитку в Евлеборг (Швеція). Вивчивши стан здоров’я 7999 пацієнтів із захворюваннями пародонта, дослідники з’ясували, що наявність глибоких пародонтальних кишень, в яких накопичується велика кількість патогенних бактерій, збільшує ризик виникнення застійної серцевої недостатності на 53%. При цьому у пацієнтів, які страждають кровоточивістю ясен, інсульт трапляється в 2,1 рази частіше. Крім того, вчені виявили цікавий факт. Виявляється, що у людей, в порожнині рота яких менше 21 зуба, ризик серцевого нападу зростає на 69%.
І тайванські, і шведські вчені зійшлися в думці, що для запобігання розвитку захворювань серцево-судинної системи необхідно регулярно відвідувати гігієніста і ретельно стежити за гігієною порожнини рота. Особливо цієї рекомендації слід дотримуватися пацієнтам, які мають схильність до інфаркту та інсульту.
За матеріалами Medical News Today

Поділитись у соціальних мережах
Стоматологічний інформатор
Додати коментар